wtorek, 17 maja 2011

Skuteczne pozycjonowanie i większe zarobki

Autor: http://www.flickr.com/photos/mefind/505705647/Witam drogi czytelniku na moim blogu. Na wstępie dziękuje Ci za odwiedzenie mojego bloga. Jak obiecałem w poprzednim wpisie dzisiaj zdradzę swoje sekrety dotyczące zwiększenia oglądalności i zarobków na moich blogach. Nie wielu blogerów chce się dzielić swoimi doświadczeniami, dlatego postanowiłem to zrobić.

Gdy już posiadam swojego bloga, rozpoczynam jego pozycjonowanie w sieci. Na wstępie zazwyczaj optymalizuje całą stronę głównie pod wyszukiwarki google ponieważ z nich jest najwięcej wejść. Staram się by blog był podzielone na poszczególne sekcje: nagłówki, tytuły, treść to ważne. Dodatkowo, na początku pozycjonowania dodaję swoje blogu do około 20 katalogów, oczywiście tych z najwyższymi pozycjami w google, gdyż takie linkowanie ma sens. Następnie piszę około 5 artykułów do Presell Page, w których zawieram trzy linki, ukrytymi pod konkretnymi słowami kluczowymi dla mojego bloga.

Proste zabiegi, ale odnoszą skutek. Zazwyczaj jeszcze wyszukuje blogów o podobnej tematyce i proponuję wymianę linkami. By wciąż zdobywać nowych czytelników biorę też udział w licznych dyskusjach na forach i blogach internetowych, gdzie zazwyczaj zostawiam jakieś namiary na swojego bloga, to jedna z bardziej skutecznych metod pozyskiwania nowych czytelników.

Warto pamiętać, że nasze blogi odwiedzają ludzie i dzięki nim zarabiamy, dlatego warto przygotować dla bloga przejrzysty w miarę prosty layout co na pewno przyczyni się do tego, że czytelnik pozostanie na naszym blogu. Oprócz wyglądu ważna jest też treść i częstotliwość jej publikowania, ale o tym więcej w kolejnym wpisie.

No właśnie jeżeli mamy już własnego bloga, jest wypozycjonowany, ma odpowiednią oglądalność możemy na portalu założyć reklamy. Ja głównie zarabiam dzięki AdSense. Reklamy te zazwyczaj osadzam w miejscach, w które najczęściej klikają moi czytelnicy czyli głównie pod nagłówkiem lub treści bloga, zależy od tematyki. Są to proste zabiegi, ale nie każdy o nich pamięta, a jednak warto je wykonać by zwiększyć nasze zarobki.

Na dzisiaj koniec tego marudzenia:)

Do zobaczenia w kolejnym wpisie
A.F

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz